arrow_upward arrow_upward

Jak podnieść jakość procesów i obsługi handlowej klienta B2B i B2C?

Zwiększ sprzedaż terenową w sektorze nowych źródeł energii

Obecnie prowadzenie działań sprzedażowych wymaga od nas ogromnego zaangażowania w kreowanie właściwych procesów handlowych, obsługi klienta i wzrostu zainteresowania produktami lub usługami firmowymi. W 2023 roku standardem jest regulowanie działań firmowych i optymalizacja za pomocą specjalistycznego oprogramowania, które ma za zadanie ułatwić codzienną pracę i zbudować pole do rozbudowy naszego biznesu.

Branża energetyczna jest świeżym sektorem do zagospodarowania przez nowe rozwiązania na rynku w zakresie optymalizacji procesów i obsługi handlowej klienta B2B oraz B2C. „Młode” firmy rozwijające się w dynamicznym tempie muszą być szczególnie uważne na zagrożenia, które stoją przed ich biznesem. Warto zwrócić uwagę, że handel oraz implementacja nowych źródeł energii daje nie tylko ogromne możliwości, ale stwarza również przestrzeń do potencjalnych potknięć. Firmy zajmujące się handlem w tym sektorze mierzą się z dużą ilością konkurencji oraz potrzebą znaczącego zaznaczenia swojej pozycji na rynku. Należy dodać bardzo dynamiczny rozwój firmy, który może wyprzedzać percepcję osób decyzyjnych, skutkując utratą kontroli nad procesami i niechcianym chaosem.

Nowe źródła energii do pracy dla zespołów terenowych

Mówiąc o nowych źródłach energii i segmencie ich klientów musimy pamiętać zarówno o sektorach B2B, jak i B2C. W nich kluczową rolę sprzedawcy jest zrozumienie potrzeb i oczekiwań klienta. Dlatego ważna jest elastyczność w zakresie planowania działań sprzedażowych i prac z klientem oraz możliwość odpowiedniego dostosowania oferty, którą przedstawić może VSoft Mobile Workforce ze swoim narzędziem do optymalizacji pracy w terenie.

Warto wykorzystać technologię, która może pomóc w automatyzacji procesów sprzedaży oraz zarządzania danymi klienta. Szczególnie istotne jest to w przypadku rozproszenia klientów różnej wielkości organizacji na dużym terytorium – skupiając się jednocześnie na możliwościach rozwoju dzięki, których praca zespołów terenowych będzie bardziej efektywna.

Najbardziej efektywne funkcje VMW dla „nowej energetyki”

Wybraliśmy kilka funkcji z naszego systemu, które naszym zdaniem mogą wprowadzić najbardziej efektywne i jakościowe zmiany w firmie. Posiadając know-how dot. zapotrzebowania firm zajmujących się „nowymi źródłami energii” – weryfikując jednocześnie, co ich najbardziej trapi w procesach handlowych, by móc temu szybko zaradzić.

Wprowadzenie systemu VMW i ich funkcjonalności to dobry początek, aby zacząć proces zmian w firmie, prowadzący do optymalizacji działań. Kilka wymienionych poniżej funkcji może w prosty sposób pomóc okiełznać rozkwitający biznes i stworzyć fundamenty pod budowanie wewnętrznych procesów biznesowych. Oczywiście w miarę rozwoju firmy i ich potrzeb system FSM (Field Service Management) oparty na modelu SaaS, mogą zostać korygowane i rozbudowywane, aby pozytywnie wpływać na rozwój przedsiębiorstwa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I SKORZYSTAJ Z 30-DNIOWEGO OKRESU PRÓBNEGO!
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I ZACZNIJMY OPTYMALIZACJE 😊

1. AUTOMATYCZNE REGUŁY PRZYDZIAŁU PRACOWNIKÓW DO ZADAŃ

Zamień ręczne przydzielanie zadań na automatyczne. Skorzystaj z naszych reguł przydziału i wskaż parametry według których system dopasuje odpowiednich pracowników do zadań.  Reguła oparta jest o następujące parametry: dostępność zasobów, obłożenie, lokalizację zadań, godziny pracy pracownika, wybór pracowników oraz całych zespołów, sposób przypisania a także parametry ilościowe

2. PLANOWANIE ZADAŃ

Przydzielaj zadania handlowcom w zakresie dni lub tygodni dzięki naszej funkcji planowania zadań, który pozwoli Ci zaplanować dla nich każdą wizytę u klienta. Zyskujemy dzięki temu rozwiązaniu ciągły i łatwy dostęp do swojego planu dnia, a zespoły terenowe będą miały świadomość obłożenia i możliwość wypełnienia potencjalnych luk czasowych.

3. MODUŁ TWORZENIA ZADAŃ

Zadbaj o solidną wzajemną wymianę informacji handlowej między bazą a handlowcami. Dodawaj do poszczególnych zadań szereg danych o kliencie. Dbaj dzięki temu o kompleksowy przepływ informacji. Im więcej wiesz, tym efektywniej działasz!

4. INFORMACJA ZWROTNA OD KLIENTA

Zapytaj klienta o zdanie! Zbieraj feedback i dokonuj poprawek – dzięki czemu dowiesz się, który element procesu biznesowego wymaga korekty i szybko wprowadzisz zmiany, a Twój klient poczuję się jeszcze bardziej zadbany i doceniony. Po zakończonym zadaniu, klient wybranym kanałem (e-mail bądź sms) otrzymuje link w którym oprócz możliwości wprowadzenia opinii są również informacje z przebiegu spotkania.

5. NOWY GIEŁDA ZADAŃ

Pozwól pracownikom samodzielnie przypisywać zlecenia. Nowy moduł giełdy zadań pozwoli pracownikom samodzielnie wybierać dodatkowe zadania, które przełożą się na ich i Twoją marżę. Z drugiej strony żaden klient nie zostanie bez feedbacku, komentarza czy wiedzy – co się dzieje z nim dzieje i czy warto poświęcić mu więcej uwagi i zasobów.

6. MODUŁ OPTYMALIZACJI TRASY NA MAPIE

Budując wzrost zatroszcz się o koszty. Dzięki modułowi optymalizacji mapy trasy pracownicy będą posiadali możliwość optymalnego – pod względem logistycznym – zaplanowania dnia, a także skrócić przejechany dystans do klientów. Przełoży się to na obniżenie kosztów paliwa i eksploatacji samochodu. Dzięki temu modułowi zyskujemy przestrzeń do dotarcia do jeszcze większej ilości potencjalnych klientów oraz realnych oszczędności.

7. RAPORTOWANIE

Obserwuj rozwój sprzedaży na bieżąco! Dzięki modułowi raportowania zyskasz opcje obserwowania efektów pracy Twojego zespołu terenowego oraz każdego pracownika w dowolnych ramach czasowych. Jako manager monitoruj efektywność wdrożonych procesów oraz samych pracowników, których będziesz mógł wspierać wprowadzając potencjalne korekty w procesie biznesowym.

VSoft Mobile Workforce to idealne rozwiązanie dla firm szukających możliwości optymalizacji procesów biznesowych wewnątrz Twojej firmy. Wspólnie z naszymi klientami przenosimy biznes do chmur – a konkretnie do chmury, która przechowuje w bezpiecznym miejscu wszystkie najważniejsze dane. Zyskaj aplikacje, dzięki której wszystkie protokoły zdawczo-odbiorcze znajdą się pod ręką, będące aktualizowane na bieżąco przez Twoje zespoły terenowe.

Planuj i optymalizuj codzienne działania, zyskując „nowe źródło energii” Twojego przedsiębiorstwa!