arrow_upward arrow_upward

TOP 3 według użytkowników. Aplikacja VSoft Mobile Workforce w praktyce

VSoft Mobile Workforce to narzędzie zwiększające efektywność zespołów terenowych, usprawniające pracę managerów, poprawiające komfort pracy i automatyzujące szereg czasochłonnych procesów. Jego skuteczność  potwierdzają zarówno twarde dane, jak  i opinie naszych klientów. O tym, w jaki sposób poszczególne funkcje działają w praktyce piszemy poniżej. Poznaj TOP 3 naszej aplikacji.

W zależności od specyfiki pracy, kolejność TOP 3 opisanych poniżej funkcji może się różnić, ale jak wskazują opinie użytkowników wykorzystanie każdej z nich znacząco wpływa na skuteczność zespołu w kontekście realizowanych zadań.

#1 Automatyzacja zadań

Digitalizacja procesów to pewny krok naprzód. Umożliwia nie tylko efektywniejsze zarządzanie zadaniami, czy dokumentami, ale również pomaga skalować biznes. Płynny przepływ informacji oraz szereg zautomatyzowanych procesów pozwala oszczędzać czas, który można przeznaczyć na inne działania. Jakie czynności możesz powierzyć aplikacji?

Przydział zadań

Dzięki określeniu wytycznych zawierających: godziny pracy, dni wolne, zastępstwa, urlopy i lokalizację, system sam automatycznie  rozdzieli zadania pomiędzy członków zespołu. Co więcej, możesz jako jedną z reguł dodać również tagi, w których zawrzesz np. uprawnienia pracownika. Aplikacja podczas przydzielania zadań weźmie je pod uwagę tworząc w ten sposób plan dopasowany do kompetencji i możliwości pracowników. 

Elektroniczny obieg dokumentów

Pod tym terminem kryje się bezpieczeństwo danych i dostęp pracownika do informacji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu będzie mógł przedstawić spersonalizowaną ofertę klientowi i dostarczyć usługę na czas w odpowiednie miejsce czego efekt będzie widoczny nie tylko w planie sprzedażowym, ale również opiniach dotyczących jakości obsługi. 

Powiadomienia

System usprawnia komunikację w zespole oraz na linii  manager-pracownik. W momencie, gdy zadanie zostaje wykonane system wysyła powiadomienia do administratora aplikacji (w tym wypadku np. kierownika zespołu) oraz aktualizuje listę obowiązków na interfejsie pracownika. Dzięki temu obie strony wiedzą na jakim etapie są prace bez konieczności każdorazowego nawiązywania kontaktu. Ma to swoje plusy szczególnie, gdy zespół terenowy składa się z kilku a nawet kilkudziesięciu osób

#2 Optymalizacja tras

Niezbędna funkcja dla kierowców, pracowników terenowych, osób, które bardzo dużo przemieszczają się w ciągu dnia. Omijanie korków, remontów, utrudnień drogowych to życzenie (a może nawet marzenie :)) niejednej osoby spędzającej “za kółkiem” większość dnia. Dlatego też, tej funkcji nie mogło zabraknąć w naszej aplikacji. Oprócz ułożenia zadań na trasie w sposób jak najbardziej optymalny przydatna jest także możliwość udostępnienia lokalizacji przez użytkowników. Co to oznacza? W razie awaryjnych sytuacji manager może upewnić się czy pracownik dotarł na miejsce. Poprawia to bezpieczeństwo, a także pomaga kontrolować wydatki eksploatacyjne wynikające z użytkowania pojazdów, co ma również odniesienie do sposobu rozliczeń np. kilometrówek. Dzięki udostępnionym funkcjom możliwe stało się generowanie raportu z przejazdów, dzięki którym zarówno pracownik, jak i manager otrzymuje rzetelny dokument będący podstawą do rozliczenia. Warto podkreślić, że funkcja jest zsynchronizowana z harmonogramem zadań, dzięki czemu system planuje trasy dojazdu do określonych miejsc bez konieczności ingerencji użytkownika. Pracownik dostaje gotowy plan, który odciąża go z szukania, klikania, planowania. Ma gotowe narzędzie, dzięki któremu może w pełni skupić się na realizacji zadania.

#3 Raportowanie

W naszym świecie ciągle jesteśmy online. Choć w tym stwierdzeniu jest dużo prawdy, to jednak podczas pracy terenowej zdarza się, że nasze urządzenie jest offline z prozaicznych powodów. Czy tracimy wtedy wszystkie dane wprowadzane w ciągu dnia? W żadnym wypadku. Zaprogramowaliśmy aplikację w taki sposób, aby pracownik mógł uzupełnić raport przy braku zasięgu sieci komórkowej. W momencie ponownego połączenia, dokumenty zostaną wysłane na serwer, a manager będzie mógł zobaczyć nasze efekty pracy. 

Użytkowanie VSoft Mobile Workforce zwiększa również szybkość raportowania o blisko 26%. Głównie dzięki temu, że informacje podczas wizyt są wprowadzane według klucza. Niewątpliwą korzyścią, która z tego płynie jest digitalizacja i strukturyzacja danych. Manager otrzymuje rzetelne informacje ukazane w przejrzysty sposób, a to z kolei pomaga podejmować dobre i szybkie decyzje. Mierzenie wyników oraz ich analiza  daje możliwość wprowadzenia usprawnień w firmie, optymalizacji oraz wybrania kierunku rozwoju. 

Nasi użytkownicy wielokrotnie podkreślają, że wprowadzenie aplikacji do firmy podniosło efektywność zespołu, co przełożyło się na otrzymywane rezultaty i realizację założonych celów. 

Wdrożenie aplikacji odbywa się przy współpracy naszych ekspertów z zespołem klienta. Pomagamy na każdym etapie, odpowiadamy na pytania i służymy radą. Z doświadczenia wiemy, że zapoznanie się z narzędziem nie zajmuje dużo czasu. Stworzyliśmy je w taki sposób, aby było intuicyjne dla użytkowników o różnym zaawansowaniu technologicznym. Przekonaj się sam, skorzystaj z 30-dniowego okresu próbnego.