arrow_upward arrow_upward

Premiera nowej wersji VSoft Mobile Workforce

Prace nad najnowszą wersją aplikacji VMW zostały oficjalnie zakończone. Czas uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się podsumowaniem najważniejszych funkcjonalności jakie znalazły się w wydaniu.

Efektywne wykonywanie zleceń terenowych nie byłoby możliwe bez bieżącego analizowania potrzeb biznesowych. Uważnie śledzimy wszystkie nowości, które zachodzą w sektorze technologii i na bieżąco reagujemy na zmieniające się warunki otoczenia. Tak było też tym razem, wynik analizy oraz wprowadzonych rozwiązań w aplikacji przedstawiamy poniżej.

VSoft Mobile Workforce w nowej technologicznej odsłonie

W nowej wersji udostępniliśmy dedykowany panel webowy dla pracowników terenowych stworzony na wzór aplikacji mobilnej. Specyfika naszych klientów zajmujących się m.in likwidacją szkód skłoniła nas do rozbudowy funkcjonalności systemu o możliwość tworzenia raportów także bez udziału urządzenia mobilnego. Przeprowadzona analiza wskazała, że funkcjonalność może być przydatna dla klientów, którzy nie chcą dodatkowo inwestować w urządzenia mobilne.

Funkcjonalność panelu webowego pozwala na szybkie wprowadzenie danych z poziomu komputera po odbytej wizycie, bez konieczności instalacji aplikacji i późniejszej integracji z serwerem klienta. ​

Jest to pierwsza wersja funkcjonalności, która będzie dalej rozwijana w kolejnych wydaniach systemu, jednak wierzymy, że już teraz zdobędzie duże zainteresowanie.

Raportowanie wizyt pełne nowości

Naszą kluczową funkcjonalność jaką jest raportowanie wizyt, rozwinęliśmy o kolejne funkcjonalności:

  • Możliwość dodania załącznika jako odpowiedź do pytania w raporcie.
  • Elektroniczny podpis klienta w tworzonym raporcie.
  • Logowanie do aplikacji mobilnych z wykorzystaniem biometrii

W nowej wersji, możliwe jest dodanie odpowiedzi do pytania w formie załącznika. Pozwoli to na skuteczniejsze oraz szybsze kompletowanie dostarczonej dokumentacji przez pracownika Mobilnego. Pracodawca otrzymuje skompletowane dokumenty odpowiednio przypisane do pytania w raporcie. Wykonywane zdjęcia czy dołączane dokumenty możemy dodatkowo nazwać oraz wprowadzić krótką notatkę. Dołączenie prawidłowo skompletowanej dokumentacji stanowi klucz do prawidłowego zrealizowania zadania oraz usprawnia proces archiwizacji dokumentów.

Oprócz dołączonych załączników oraz zdjęć dokumentów, użytkownik aplikacji może pobrać podpis elektroniczny od klienta. To jedna z najnowszych naszych funkcjonalności która zdecydowanie ułatwi potwierdzenie przyjętych dokumentów w raporcie. Aplikacja umożliwia złożenie podpisu na urządzeniu mobilnym w kilku prostych kliknięciach. Każdy e-podpis zostanie dołączony do raportu jako załącznik w formie graficznej. Rozwiązanie dostępne jest zarówno dla iOS jak i Android. Funkcjonalność polega na polega na złożeniu graficznego podpisu za pomocą rysika lub palca na urządzeniu typu tablet lub smartfon. Przeznaczony głównie dla użytkowników mobilnych.

Całą powyższą część usprawniającą raportowanie dopełni długo wyczekiwana, nowa funkcja, która z pewnością znajdzie wielu zwolenników – Logowanie Biometryczne. Aplikacja VMW pozwoli na logowanie za pomocą biometrii twarzy oraz odcisku palca. Oznacza to, że zamiast hasła wystarczy skan odcisku palca lub identyfikacja twarzy za pomocą kamery w telefonie.  Sam proces logowania trwa do kilku sekund i jest tak samo bezpieczny jak w przypadku logowania za pomocą PIN-u.

Komunikacyjnie zawsze do przodu

Cały czas dbamy o ten aspekt, który jest bardzo istotny w zarządzaniu zespołem. W nowej wersji nie mogło więc zabraknąć usprawnień dotyczących komunikacji:

  • Dwustronna komunikacja manager – pracownik
  • Integracja z SMSAPI

dwustronną komunikację z pracownikami. Wysyłane wiadomości zarówno z aplikacji webowej jak i mobilnej wyświetlane są w formie chatów. Dotychczasowa funkcjonalność ograniczała się tylko do jednostronnej komunikacji ze strony pracodawcy. Już teraz wiemy, że wdrożona funkcjonalność przyczyni się do znacznego usprawnienia komunikacji 😊

Kolejną funkcją jest Integracja z SMSAPI, która daje nam możliwość wyboru preferowanego dostawcy wiadomości mobilnych podczas procesu instalacji.

Nowe mechanizmy wspierające managera zespołu

W najnowszej wersji zadbaliśmy również o usprawnienia dla manganerów zespołu:

  • Usprawnienie algorytmu automatycznego harmonogramowania pracy użytkowników mobilnych.
  • Możliwość estymacji kosztu zadania.

Zarówno przy układaniu planu pracy pojedynczej osoby, czy ustalaniu grafiku wieloosobowego zespołu, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Dotychczasowy algorytm inteligentnego planowania zadań nie uwzględniał maksymalnego terminu, w którym zadanie powinno zostać wykonane. Mając na uwadze problemy z jakimi borykają się współczesne firmy, zadbaliśmy o dołożenie do funkcjonalność planowania zadań dodatkowego algorytmu – Uwzględnienie deadlinie zadania.

Kolejną ważną funkcją która zasiliła panel administracyjny to możliwość wprowadzenia zysku za zrealizowane zadanie. Manager może za estymować zysk i wprowadzić do zlecenia wartość wraz z odpowiednim komentarzem. Informacja o wysokości zysku zostanie przekazana wraz z zadaniem, pracownikowi mobilnemu. Dzięki temu, użytkownik aplikacji w łatwy sposób jest w stanie wyliczyć zysk za wykonanie zlecenia a manager w panelu administracyjnym otrzymuje dodatkowo raport z sumą zysku.

To już wszystkie z najważniejszych zmian tego wydania 😊

Sprawdź jak działa VMW

Jeśli chcesz przetestować te najnowsze, jak i wszystkie pozostałe funkcjonalności VSoft Mobile Workforce pobierz 30-dniową wersję próbną!

Wypróbuj VSoft Mobile Workforce