arrow_upward arrow_upward

Wykorzystaj bogactwo danych dzięki nowym funkcjonalnościom VSoft Mobile Workforce

Z każdym wydaniem użytkownicy VSoft Mobile Workforce mają coraz większą swobodę w dostosowaniu narzędzia do własnych potrzeb. Tym razem oddajemy w Twoje ręce nowy zestaw funkcjonalności, który pozwoli Ci nie tylko lepiej zarządzać zespołem pracowników terenowych, ale przede wszystkim budować strategię działania opartą na danych.

Chcesz zobaczyć, jak opinie użytkowników napędzają rozwój VSoft Mobile Workforce? 🚀

Dawid Gębala, Product Owner naszego rozwiązania, prezentuje najnowsze funkcjonalności, wyczekiwane przez zespoły pracowników terenowych oraz ich managerów.

Przekonaj się, jak to działa!

Wypróbuj bezpłatnie przez 30 dni i powiedz nam, co myślisz.

Analiza danych i raportowanie

To, że analiza danych niesie ze sobą ogromne korzyści wiemy wszyscy, jednak miary i wskaźniki jakie przyjmujemy za najważniejsze bywają różne. Sposób prezentacji danych wymaga indywidualnego podejścia, dlatego w nowej wersji VMW dajemy Ci możliwość pełnej konfiguracji raportów. Wizualne widoki z wybranym samodzielnie zestawem danych z systemu mogą zawierać dowolną liczbę tabel i wykresów. Korzystaj z nich kiedy chcesz – dane aktualizowane są na bieżąco.

 

Wbudowany multitasking

Grupy tagów to nowa opcja ułatwiająca przypisywanie zadań do użytkowników. Od teraz zamiast dodawać wiele tagów do każdego użytkownika mobilnego wystarczy zapisać tagi jako grupę. Z tych danych będą mogły skorzystać automatyczne reguły przydziału zadań do pracowników bazujące na tagach.

W nowej wersji VMW te same akcje na wielu zadaniach możesz wykonać jednocześnie za pomocą kilku kliknięć (np. anulowanie zadań lub przypisanie użytkownika). Wystarczy, że z listy zadań wybierzesz interesujące Cię pozycje i wskażesz akcję, która ma być na nich wykonana.

 

Automatyczne reguły

Dodaliśmy możliwość definiowania zastępstw dla użytkowników mobilnych podczas urlopu. Funkcjonalność ta usprawnia działanie reguł automatycznego przydziału zadań. Użytkownik podczas urlopu nie będzie otrzymywał automatycznie przypisanych zadań w tym okresie. Zadanie, które powinno do niego trafić zostanie przypisane do innego, losowego użytkownika spełniającego kryteria lub do konkretnej osoby wyznaczonej na jego zastępstwo.

Kolejną opcją jest oznaczanie pytań i predefiniowanych odpowiedzi w konfiguracji zadań za pomocą pojedynczego taga. Umożliwia to zewnętrznym systemom rozpoznawanie pytań i odpowiedzi bez analizy ich tekstu, co ułatwia integrację. Tagi zwracane są przy pobieraniu konfiguracji, a także razem z odpowiedziami udzielonymi przez użytkownika w raporcie. Dołączane są również do eksportowanych raportów.

 

Optymalizacja to podstawa

Niektóre zmiany choć mniej spektakularne przekładają się na większy komfort pracy lub zapobiegają występowaniu błędów. Zwykle, jeśli coś działa dobrze, po prostu tego nie zauważamy. Na naszej liście usprawnień, które prawdopodobnie nie wywołają efektu wow, jednak są niezwykle przydatne, znalazły się tym razem: dostosowanie interfejsu www pod kątem druku, konfiguracja listy zadań, ustawienie domyślnej strefy czasowej oraz poprawa responsywności systemu.

Listę zadań przeglądasz każdego dnia, dlatego jej wygląd i czytelność mają duże znaczenie. Tutaj wprowadziliśmy możliwość ukrywania oraz zmieniania kolejności kolumn. Twoje zmiany mogą być zapisane na serwerze, dzięki czemu lista zadań zawsze będzie się wyświetlać w taki sposób, w jaki została skonfigurowana.

Chcąc ułatwić codzienne czynności wykonywane przez managerów zoptymalizowaliśmy panel www pod kątem druku. Elementy interfejsu, linki do stron, przyciski oraz pola danych dostosowują podczas wydruku swoje rozmiary, kolor oraz widoczność.

Domyślna strefa czasowa używana przez system może być teraz zmieniona poprzez panel www. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku integracji z systemami zewnętrznymi komunikującymi się z Mobile Workforce poprzez publiczne API (domyślna strefa czasowa jest używana, gdy klient nie poda wartości w sposób jawny).

W nowym wydaniu poprawiliśmy też sposób w jaki system przetwarza operacje asynchroniczne. Wcześniej operacje, które nie mogły być przetworzone przez system od razu (np. problem z wysyłaniem e-mail lub geolokalizacji zadań) powodowały zatrzymanie przetwarzania pozostałych operacji do czasu aż przyczyna problemu nie ustała. W obecnej wersji system będzie kontynuować przetwarzanie pozostałych operacji i tylko operacje powodujące problemy są blokowane.

Nie czekaj, sprawdź od razu jak działa nowy VSoft Mobile Workforce!

Wypróbuj bezpłatnie przez 30 dni.