arrow_upward arrow_upward

Bezpieczeństwo, Google Play i cyfrowy podpis – czyli nowości w VSoft Mobile Workforce

Produkt VSoft Mobile Workforce od lat stanowi wsparcie w codziennej pracy pracowników mobilnych. Aplikacja w szybki i łatwy sposób automatyzuje wiele żmudnych i powtarzalnych działań, co pozwala na zwiększenie efektywności pracowników przy jednoczesnej minimalizacji kosztów firmy.

VSoft Mobile Workforce to narzędzie bogate w precyzyjnie dobrane funkcjonalności, jednak dzięki odpowiednio zaprojektowanemu interfejsowi, poruszanie się po aplikacji jest intuicyjne i łatwe do przyswojenia dla każdego użytkownika.

Kilka dni temu mogliśmy zobaczyć nową wersję aplikacji rozwiniętą o dodatkowe funkcjonalności. Część z nich została wdrożona dzięki feedback’owi od naszych klientów. Poznając specyfikę pracy użytkowników produktu postanowiliśmy wprowadzić rozwiązania, dzięki którym aplikacja będzie jeszcze bardziej wspomagać pracę osób działających w terenie.

VSoft Mobile Workforce pozwala na kompleksową obsługę zleceń przez pracowników mobilnych, automatyzując, wspierając i usprawniając realizowane procesy, dzięki wykorzystaniu możliwości aplikacji takich jak:

 • Realizacja wizyt terenowych – przeglądanie i pobieranie zleceń do obsługi przez pracowników wykonujących zadania poza biurem, a także raportowanie w czasie rzeczywistym rezultatu zrealizowanych zleceń.
 • Raportowanie efektów spotkania – wszystkie ustalenia wynikające ze spotkania zostają zaraportowane przez pracownika. Każdy raport jest dopasowany do charakteru spotkania oraz przypomina o wprowadzeniu określonych informacji. Koordynator ma możliwość przygotowania raportu z przeprowadzonej wizyty terenowej uwzględniając zdjęcia, załączniki, dokumenty, ankiety czy deklaracje. Uzupełniony raport trafia do panelu koordynatora co pozwala na szybkie zaplanowanie dalszych działań.
 • Harmonogram zleceń – wbudowany kalendarz pozwala zarządzać planowanymi zleceniami uwzględniając dostępność pracownika, a także jego obłożenie.
 • Kontrola pracy – działania pracowników mogą być stale monitorowane, dzięki temu istnieje możliwość szybkiego wprowadzania zmian w zadaniach dedykowanych konkretnemu pracownikowi.
 • Rozliczenie pracy – możliwość skutecznego rozliczania pracowników na podstawie wykonanych działań w terenie oraz przebytej trasy.

Podczas ostatniej aktualizacji aplikacji wprowadziliśmy również kilka nowości:

Poznając specyfikę pracy użytkowników produktu postanowiliśmy wprowadzić rozwiązania, dzięki którym aplikacja będzie jeszcze bardziej wspomagać pracę osób działających w terenie

 • Możliwość pobrania aplikacji bezpośrednio z Google Play.
 • Opcja wysyłania wiadomości SMS, e-mail, czy druku pisma bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej na bazie zdefiniowanych przez koordynatora szablonów. Wiadomości e-mail mogą być podpisane cyfrowo, co wpływa na wiarygodność i bezpieczeństwo przekazywanych informacji.
 • Rejestracje przyjęcia wpłaty czyli mechanizm, który po przekazaniu przez klienta windykatorowi terenowemu gotówki na spłatę zobowiązania (lub jego części) pozwala na oznaczenie przyjętej kwoty w raporcie. Aplikacja pozwala również na wygenerowanie raportu z ilością gotówki jaką odebrał windykator od klientów na koniec danego okresu rozliczeniowego.
 • Podnosząc bezpieczeństwo i wygodę korzystania z Mobile Workforce, aplikacja została wzbogacona o wsparcie dla logowania za pomocą kont z ActiveDirectory. Dzięki temu administrator nie musi każdorazowo definiować danych nowych użytkowników aplikacji, zostają one pobrane automatycznie z organizacji.
 • Wsparcie dla protokołu OAuth 2 w publicznym API, oraz możliwość definiowania aplikacji OAuth przez panel www, jako dodatkowe zabezpieczenie Mobile Workforce w organizacji.
 • Została wprowadzona także aktualizacja bezpieczeństwa aplikacji, która w tym momencie spełnia standard ASVS 4 na poziomie 2.

Zmiany są wynikiem współpracy z naszymi klientami w myśl ciągłej reakcji na potrzeby pracowników mobilnych, oraz współczesnych możliwości technologicznych. Narzędzie, które jest dostosowane do specyfiki pracy terenowej pozwala zwiększyć efektywność pracowników i przyspieszyć proces przekazania informacji przy jednoczesnej oszczędności pracy. Wymienione korzyści to tylko kilka z wielu efektów zastosowania narzędzia.

 

Edyta Banaś, specjalista ds. marketingu